Полицаецот ранет во грабнувањето на затвореник пренесен на КАРИЛ!

Полицаецот кој беше ранет при филмското грабнување на затвореник кој отслужувал затворска казна во Идризово е пренесен на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ, пренесуваат од Инфомакс.

Најверојатно во затворското комбе имало борба.

Кратко после полноќ денеска беше грабнат затвореник кој во затворот во Идризово отслужувал казна затвор во висина од 20 години поради убиство.