„Mи е гајле за ќерка ми и за нејзиниот 11 години помлад дечко“ – Мајката на Тања Савиќ „бесна“ на ќерка си

Според медиумите, пејачката Тања Савиќ има ново момче кое е 11 години помлад од неа. Во прашање е извесен Мухамед Б., покрај кого пејачката заборавила на својот поранешен сопруг Душан Јованчевиќ, со кој имала големи проблеми со старателството.

Тања и тој се во емотивна врска веќе неколку месеци, а колку е сериозна работата покажува и фактот што Мухамед се преселил од Америка во Белград поради неа.

Единствено што ја расипува среќата на пејачката е што нејзините родители наводно се против ваквата врска, а мајката на Савиќ, Живана, не разговара со својата ќерка поради избраникот.

– Точно е дека Тања има ново момче Мухамед и дека е 11 години помлад од неа. Тој е од Бјелина и живее во Америка. Тие се запознаа во Америка кога таа беше на турнеја минатата година.

После тоа беа во секојдневни контакти, тој навистина ја засака – вели извор близок на пејачката и открива дека врската ја официјализирале пред неколку месеци, но дека не сака јавноста да дознае за тоа, а ниту нејзиниот поранешен сопруг.

– Мухамед е многу внимателно момче и брзо го освои срцето на Тања. Отпрвин се двоумела дали да стапи во врска со него, но потоа и таа се заљубила. Колку е сериозна нивната врска и колку тој се грижи за неа говори и тоа што тој во Белград дојде поради Тања.

Живее во близина на центарот и сега го запостави бизнисот бидејќи многу време поминува во нашиот главен град.

Тие двајца не се разделуваат, дури и ја придружува на настапи, но поради медиумите доаѓаат одвоено.

Сепак, не е сѐ така бајковидно бидејќи мајката на Тања наводно е против нејзината врска со Мухамед, а исто така е принудена од семејството да го крие, што многу ѝ пречи.

– Токму кога помисли дека сѐ е во ред и кога го запознала Мухамед со својот, наишла на нов, неочекуван проблем. Она што е многу интересно е дека нејзините родители се против врската бидејќи тој е друга вера и е помлад од неа.

Тоа воопшто не ѝ пречи на Тања и се обидела да ја убеди мајка си Живана да го прифати новиот партнер, но за него нема ни да слушне.

Живана отишла дотаму што поради Мухамед се степала со својата ќерка. Родителите ја штитат, а таа од нив крие дека се сѐ уште заедно – заклучува изворот.

Инаку, пејачката еднаш им призна на медиумите дека некој ѝ го освоил срцето, а од него добива скапи подароци и се фали со нив.

– Овој ѓердан и овие обетки имаат голема симболика и ми се многу важни. Може да се каже дека моето срце е заробено. Тој ме освои мене и јас го освоив него. Не би сакала за мене и за мојот емотивен партнер да се зборува јавно – изјави неодамна Тања.

Курир.рс. го контактирале бившиот на Тања и му раскажале сѐ за нејзината нова љубов, а тој го изјавил следново:

– Кутри мои деца, која им е мајка. Тоа е сѐ што можам да ви кажам и ни збор повеќе. Сѐ ви е јасно – рече тој.

Од друга страна, новата љубов на Тања наводно не ја поддржува нејзината мајка Живана Савиќ, а во една прилика, мајката на пејачката не била расположена да зборува за тоа.

– Се грижам и за Тања и за нејзиното момче. Не треба повеќе да ми се јавува. Немам што да ѝ кажам. Не ме интересираат такви работи. Имам многу работа. Не ми е гајле дали ќерка ми излегува и со кого – изјавила Живана.