Живот

Не платиле за услугата: Илон Маск им ја отстрани сината ознака на Твитер на Папата, Бијонсе, Трамп, Бил Гејтс и Ким Кардашијан

Неколку светски ѕвезди остана без стариот син знак на „Твитер“. Сопственикот на компанијата Илон Маск им ги тргна ознаките за...

Фармацевтска компанија објави дека вакцините против рак и срцеви заболувања ќе бидат готови до 2030 година

Водечката американска фармацевтска компанија „Модерна“ објави дека е уверена оти вакцините против рак, кардиоваскуларни и автоимуни болести, како и други...