Црна Хроника

ГРАБНАЛ 14-ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ОД УЛИЦА И ГО СИЛУВАЛ ВО АВТОМОБИЛОТ: Напаѓачот е 19-годишно момче од Тетово, сосед на жртвата

Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Силување на дете...