Цеца стана баба по вторпат: Нејзината снаа денеска на свет донесе момче

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана денеска на 17 април на свет го донесе синот Крстан.

Како што пренесуваат српските медиуми парот веднаш штом дознале дека бебето е момче знаеле дека ќе се вика Крстан.

-Јас така се испланирав. Пред да се роди Жељко и кажав на Богдана дека вториот син ќе се вика Крстан и ете, се случи и тоа, вели гордиот татко Вељко.

Инаку на денешен ден е роден и Жељко Ражнатовиќ Аркан, а во таа случајност верува и семејството кое е најсреќно на чело со пејачката Цеца која по втор пат стана баба.

Богдана и Вељко првпат станаа родители во јуни 2020 година, а малиот Жељко денес доби брат од кого е постар три години.