Обезглавено тело пронајдено на патот Скопје-Блаце во близина на клучката кај Визбегово

На магистралниот пат Скопје – Блаце околу 11.30 вчера (30.03.2023)часот е пријавено дека на коловозот кај клучката кај Визбегово која води кон скопската обиколница е пронајдено безживотно, обезглавено тело.

На лице место излезе увидна екипа, екипа на судска медицина како и јавен обвинител.

Според првичните инфромаци, најверојатно станува збор за илегален мигрант кој се нелегално се превезувал во приколка на камион од која и паднал, по што бил прегазен од тешко товарно возило кое не застанало и се оддалечило од местото на настанот.

Повеќе информации се најавени во текот на денешниот ден.

Извор: ИНФОМАКС