Убиство во Винковци, синот го убил татко си, а потоа и себеси

Синоќа имало убиство со огнено оружје во Винковци.

Во 22:39 часот во полиција било пријавено дека во Винковци е убиен маж со огнено оружје. Полициски службеници на местото на настанот пронашле мртво тело на маж и утврдиле дека сторителот се оддалечил од местото на настанот.

Со избрзани полициски акции набрзо најдовме безживотно тело на маж за кој се сомневаме дека е избеганиот сторител на тој настан“, наведуваат од полицијата.

Локалниот портал Cibalia.info, повикувајќи се на неофицијални информации, јавува дека син го убил својот татко на улицата Драгутин Жаниќ во Винковци, а потоа се самоубил.

Ќе следи полициска увид и утврдување на сите околности на настанот.