Тепачка меѓу ученици во двор на скопско училиште

Вчера во полициска станица била пријавена тепачка меѓу двајца ученици, која се случила на 29 март годинава.

-На 18.04.2023 во 14.15 часот во СВР Скопје, А.И.(45) од Скопје пријавила дека на 29.03.2023 околу 13.00 часот во училишен двор на подрачјето на Карпош нејзиниот малолетен син бил нападнат од друг ученик, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.