Србинка од Јагодина влезе во тројка со познат боксер: Го живеам најдобриот живот досега

Необична приказна за девојка која се прослави по врската со познат спортист.
Дејвид Хеј е светски познат како боксер, а за титулата светски првак меѓу другите се бореше и со Владимир Кличко.

Сега по неговата кариера, тој води прилично необичен и бурен љубовен живот. Тој практикува да живее со две жени во исто време во врска, но тоа не е секогаш лесно.

Неодамна љубовниот триаголник му се распадна кога пејачката Уна Хил го остави, но Хеј најде решение и го спои својот љубовен триаголник со Србинката Михаела Јовановиќ.

Јовановиќ била со познат пар на одмор во Костарика, а како што пренесува британски „Дејли мејл“, таа е нов член на љубовното трио на Хеј кое привлекува големо внимание во јавноста.

„Поминав низ многу лоши работи во животот кои не можете ни да ги замислите, но сега дојдов до момент во мојот живот кога можам да кажам: „Најдобар живот досега“.

Потеклото на Јовановиќ потекнува од селото Дубока во Јагодина, од каде што е нејзината баба, а нејзините родители избегале од војната во Виена во 1990-тите.

Михаела немала лесно детство, бидејќи таа и нејзината сестра биле одгледани од самохрана мајка, а на видеата на социјалните мрежи од 2020 година може да се види дека живеела во скромен стан.

Иако тренирала како готвач, во 2015 година решила да тргне по друг пат и започнала тверк фитнес работилница во Виена. Таму работела како инструкторка по тверкинг, а часовите ги промовирала преку социјалните мрежи што привлекло многу следбеници.