Сообраќајна несреќа кај Веро Џамбо

Сообраќајна несреќа се случила вечерва на крстосницата во близина на Веро Џамбо, јавуваат читатели на Инфомакс.

Според првичните информации несреќата се случила помеѓу две патнички возила и причинета е материјална штета. За среќа нема повредени.