Ранет скопјанец, се скарале во сообраќај – ова се деталите

На 11.04.2023 во 21:30 часот во СВР Скопје, Д.К.(32) од Скопје пријавил дека околу 12:20 часот на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање во сообраќајот, едно лице го нападнало со остар предмет и му нанело повреда на раката.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.