Пукање во Капиштец утринава

Утрово околу осум часот жителите на скопската населба Капиштец во близина на локацијата позната како Млечен ресторан биле разбудени и вознемирени од пукотници. Од Министерството за внатрешни работи (МВР) за МКД.мк го потврдија случајот. Детали најавуваат за подоцна во текот на денот.

Според информациите на МКД.мк пукотницата се случила пред казино околу кое има и многу други дуќани во кои жителите од овој дел на Скопје токму рано наутро одат да ги испазарат секојдневните намирници.

Од МВР го потврдија случајот. Оттаму велат дека нешто после осум часот било пријавено пукање во близина на Млечниот ресторан и дека полициски екипи се веќе на терен. Се работи на откривање на детали што точно се случило.

Повеќе детали за утринските пукотници највуваат за подоцна во текот на денот

Извор: МКД.МК