ПРЕСТРЕЛКА СО КАЛАШНИКОВИ ВО ВИЗБЕГОВО: Едно лице е повредено

Едно лице е рането во престрелка која се случила поладнево во Визбегово, потврдуваат од МВР за Инфомакс.

-На 09.05.2023 во 17,20 часот во СВР Скопје А.Б. пријавил дека во Визбегово кон него пукал И.А. и го повредил. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Според нашите информации лицето кое е рането е пренесено во болница, а во близина на местото е пронајден автомобил со калашников во него.