Петмина скопјани уапсени на Стража: Нападнале гостиварец

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар синоќа околу 23 часот и 30 минути на наплатна станица Гостивар ги привеле Б.П.(36), Б.Н.(22), Г.А.(34), Ф.Т.(24), Б.Д.(31), сите од Скопје.

Тие биле пријавени од 39-годишниот гостиварец Н.М. дека околу 22 часот и 40 минути се однесувале агресивно и физички го нападнале на бензинска пумпа на Стража.