МОЈОТ ДЕЧКО Е ТОЛКУ НАДАРЕН ШТО СЕ ПЛАШАМ ДА ИМАМ ВРСКА СО НЕГО: Девојката има проблем поради ова! Еве што советуваат експертите

Читателка контактирала со Метро за необичен проблем. Имено, нејзиното момче е доста надарено „долу“ , а таа се плаши од секс со него бидејќи тоа и’ предизвикува болка. Секогаш бара изговори за да не водат љубов или лажно ужива во сексот. Таа додава дека одлично се сложува со своето момче, и дека не сака да ја прекине врската поради проблеми во креветот.

Таа рече дека се чувствува како повеќето нејзини пријатели да мислат дека нејзиниот проблем не е навистина проблем, но за неа тоа е.

Таа објаснува: „Треба да бидам благодарна што моето момче е масивен таму долу, кога всушност се плашам од секс затоа што знам дека ќе ме боли“. Го познавам мојот дечко со години и неговите пријатели секогаш се шегуваа за неговата големина, но тој едноставно се смее. Да бидам искрен, пред да излезам со него, малку ме побуди идејата дека е добро граден“.

Минатото лето пријателството се претвори во врска кога сегашното момче ја замоли да излеземе на пијачка. Едно довело до друго и таа прва вечер завршиле заедно во кревет. Тогаш сфатила дека луѓето не се шегуваат кога рекле дека е голем во пределот на меѓуножјето и додала:

Знам дека звучи драматично, но сериозен сум кога велам дека бев прилично исплашена кога го видов гол.

Таа продолжува: „Сексот беше непријатен и морав да се преправам дека уживам во него, но навистина сакав што побрзо да заврши. Се прашував дали ќе ја продолжам врската после тоа, но навистина добро се сложуваме на секој друг начин , па изгледа срамота да се откажеме од него затоа што е премногу надарен. Измислувам еден куп изговори за да престанам да имам секс и само се преправам дека уживам во тоа кога водиме љубов. Се прашувам до кога ќе ме трпи.”

Експертите решија да и одговорат и да и помогнат да најде решение за овој необичен проблем. Тие велат дека е иронично што толку многу мажи сакаат да имаат дополнителен сантиметар или два, а всушност пренадарените мажи може да им кажат дека тоа може да биде уште поголем проблем. Дел од проблемот гледаат во тоа што уште од првиот секс со тоа момче жената била напната, а тоа ја спречило целосно да се возбуди. Како резултат на тоа, сексот бил уште поболен и се создал маѓепсан круг.

Тие најдоа и решение како да го скршат тој маѓепсан круг:

„Скршете го циклусот така што ќе бидете искрени со вашето момче и ќе побарате од него да биде посвесен за тоа како се чувствувате кога води љубов со вас“. Можеби ќе треба да прифати понежен пристап и да изгради поенергичен секс откако ќе го решите ова прашање“.

Тие, исто така, забележуваат дека е малку веројатно дека ширината може да биде проблем бидејќи, како што знаеме, телата на жените се дизајнирани да му дозволат на бебето да помине низ нив. Ако должината е проблем, тие ја советуваат да испроба различни пози за да најде положба што спречува премногу длабока пенетрација и да користи многу подмачкување додека не почне да се релаксира и нејзиното тело не ја преземе контролата. И’ велат дека на пазарот има одредени секс играчки кои ќе ја сопрат целосната пенетрација, па затоа треба да ја проверите и таа опција.

Конечно, тие заклучуваат: „Како и повеќето сексуални тешкотии, ова може да се реши ако и двајцата ја играте својата улога“. Откако ќе се опуштите и ќе ги пронајдете позите што ви одговараат, ќе продолжите да го имате одличниот сексуален живот за кој отсекогаш сте сонувале“.