Млада кичевчанка фатена дома со кеса и тегла марихуана

На 16.03.2023 во 19.40 часот полициски службеници од ОВР Кичево ја лишиле од слобода С.М.(25) од Кичево.

При претрес во дом и други помошни простории каде престојувала С.М., извршен со судска наредба, од страна на полициски службеници биле пронајдени ќеса и тегла со марихуана и метална дробилка.

-С.М. е приведена во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.