Мајка на три деца остана парализирана откако маж ја нападна пред банкомат

Во грозоморниот инцидент,Нунг Труонг (44), мајка на три деца, остана парализирана откако ја удри маж во раните 20-ти години.

Според полицијата во Хјустон, тој наводно ја гледал како вади пари од банкоматот и ја следел цели 37 километри.

Надзорната камера го снимила застрашувачкиот момент. На видеото, може да се види како осомничениот ја напаѓа жената и ја грабнува додека таа не ги фрли работите.

Жената потоа била соборена на земја од разбојникот, што резултирало со повреда на ‘рбетниот мозок што ѝ го променило животот. Сега, полицајците велат дека им е потребна помош од јавноста за идентификување на осомничениот.

Полицијата во Хјустон соопштила дека Труонг подигнала пари од Банката на Америка на булеварот Блекхок во Хјустон и осомничениот ја следел речиси 23 милји до трговскиот центар на Белаир околу 11:30 часот.

На видеото може да се види како крадецот краде плик за кој полицијата верува дека се парите од нејзините расфрлани работи. Потоа почнал да бега, но се свртел и ја соборил жената на земја.

Семејството за FOX 26 изјавило дека разбојникот се извлекол со околу 4.300 долари. Тие велат дека Труонг штедела пари за да го посети своето семејство во Виетнам.