Малолетник и малолетничка се тепале во училиште

На 11.04.2023 во Полициската станица Виница било пријавено дека околу 12:00 часот во училница во средно општинско училиште во Виница, по претходна меѓусебна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу малолетник и малолетничка.

По комплетирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.