Жена му го пресекла вратот на сопругот на бензинска пумпа!

Полицијата во Зворник, Босна и Херцеговина, го приведе женското лице И.Л од Зворник поради основано сомнение дека се обидела да го убие ракометарот Никола Томиќ.

Томиќ бил нападнат од партнерката со ладно оружје пред бензинска пумпа во Зворник. Таа со остар предмет го прободела во пределот на вратот. По шокантниот напад, младиот ракометар бил испратен на лекарска помош во болницата Зворник каде му биле констатирани тешки повреди.

Полицијата брзо реагирала и И.Л на 16 април околу 02:50 часот била лишена од слобода поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „Убиство“ во врска со кривично дело „Обид“.