ДPAMA ВО АВТОБУС НА ЈСП ВО СКОПЈЕ – ЕДНО ЛИЦЕ ВО АВТОБУСОТ ГИ ПPETEПАЛО КОНТРОЛОРИТЕ

На 06.03.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје, Б.С.(55) од Скопје пријавила дека:

Во населбата Маџари, во автобус на ЈСП, додека таа и нејзиниот колега С.Ф.(59) од Скопје извршувале работни задачи како контролори, биле физички напа днати од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.