Драма во продавница во Скопје: Девојка истепана од колешка на работа!

Вчера во продавница во Чаир била нападната девојка од нејзината колешка.

-На 04.04.2023 во 16.45 часот во СВР Скопје, К.Ј.И.(28) од Скопје пријавила дека околу 15.00 часот на работното место во продажен објект на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, била физички нападната од нејзината колешка Б.М, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.