ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Девојка почина додека вежбаше во теретана, имаше само 28 години

Престојот во теретана носи многу придобивки во физичка и психолошка смисла. Меѓутоа, теретаната, односно изложеноста на физички напор, носи и одредени опасности.

Имено, се појави шокантно видео од моментот кога млада жена ненадејно почина додека вежбала во теретана во Еквадор на 29 ноември.

Жената, идентификувана како Бетси Дијана Јарамило Рамирез (28), се верува дека доживеала срцев удар.

Бетси беше фатена од надзорната камера како прави чучњеви и држи мрена во рацете, а потоа наеднаш застанува и паѓа со лицето надолу на подот, пишува New York Post.

Останатите веднаш притрчале да и помогнат и се обиделе да и помогнат додека не дојде брзата помош. И покрај напорите, Рамирез била прогласена за мртва по пристигнувањето во болницата. На социјалните мрежи се појави вознемирувачко видео од теретана.

Полицијата и лекарите се уште не ја откриваат причината за смртта, но се верува дека таа доживеала срцев удар. Членовите на семејството изјавиле дека младата жена редовно вежбала во теретана каде се онесвестила.