(ВИДЕО) Новинар изветуваше во живо кога се случи вториот голем земјотрес во Турција

Демирорен Хабер Ајанси во живо од турски Кахраманмарас известуваше за последиците од земјотресот рано наутро што го погоди југот на оваа земја и соседна Сирија.

Во моментите кога неговиот извештај одеше во живо на програмата, се случи втор земјотрес со јачина од 7,5 степени според Рихтеровата скала.