Бугарин претепан од скопјанец кај кого работел како градежен работник

На 03.04.2023 во 01.30 часот во СВР Скопје, И.Т.(26) од Република Бугарија, со престој во Скопје, пријавил дека на 02.04.2023 околу 18.30 часот на подрачјето на Аеродром, бил физички нападнат од Б.С., кај кого работел како градежен работник и кој му должел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.