Последни новости

Вести

Најчитани наслови

Определена мерка притвор за македонските државјани членови на ИСИС

Во синхронизирана полициска акција денеска во раните утрински часови во Скопје и во Република Франција лишени се од слобода тројца македонски државјани, од кои двајца...

Обвинителството бара притвор за мајката која ги претепа своите деца

Oсновното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишна жена за која постои основано сомнение дека сторила две кривични дела – Телесна повреда од член 130...

ПРЕСТРЕЛКА СО КАЛАШНИКОВИ ВО ВИЗБЕГОВО: Едно лице е повредено

Едно лице е рането во престрелка која се случила поладнево во Визбегово, потврдуваат од МВР за Инфомакс. -На 09.05.2023 во 17,20 часот во СВР Скопје...

Љупчо Андоновски успешна македонска приказна во Италија

На 25 Април, денот на ослободувањето на Италија, во Дучевата палата во Венеција се доделуваа награди и признанија за посебен придонес во општественото, културолошкото и...

Вооружени бандити влегле во лабораторија за вируси, можна е катастрофа

Претставници на ОН наведуваат дека едната страна во конфликтот во Судан ја презела контролата врз државната здравствена лабораторија во главниот град Картум, каде се наоѓа...

Новости

Определена мерка притвор за македонските државјани членови на ИСИС

Во синхронизирана полициска акција денеска во раните утрински часови во Скопје и во Република Франција лишени се од слобода тројца македонски државјани, од кои двајца...

Обвинителството бара притвор за мајката која ги претепа своите деца

Oсновното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 34-годишна жена за која постои основано сомнение дека сторила две кривични дела – Телесна повреда од член 130...

ПРЕСТРЕЛКА СО КАЛАШНИКОВИ ВО ВИЗБЕГОВО: Едно лице е повредено

Едно лице е рането во престрелка која се случила поладнево во Визбегово, потврдуваат од МВР за Инфомакс. -На 09.05.2023 во 17,20 часот во СВР Скопје...

Љупчо Андоновски успешна македонска приказна во Италија

На 25 Април, денот на ослободувањето на Италија, во Дучевата палата во Венеција се доделуваа награди и признанија за посебен придонес во општественото, културолошкото и...

Вооружени бандити влегле во лабораторија за вируси, можна е катастрофа

Претставници на ОН наведуваат дека едната страна во конфликтот во Судан ја презела контролата врз државната здравствена лабораторија во главниот град Картум, каде се наоѓа...

Еве што се крие зад фотографијата „риба-горила“ која го обиколи светот (ФОТО)

Фотографија од огромна риба со необично лице кое неверојатно потсетува на горила, предизвика бројни реакции на интернет. Имено, сликата со необичното суштество ја сподели Мајк...